Napisz podane zdania w czasie przeszłym perfekt

Pobierz

CZASOWNIK POSIŁKOWY HABEN - ODMIANADo stworzenia zdania w Perfekt potrzebujesz jak wspomniałam dwóch czasowników: Jeden czasownik pomaga tylko stworzyć zdanie i nic nie oznacza ( Hilfsverb ).. Układając pytanie w czasie przeszłym Perfekt musicie trochę zmienić kolejność wyrazów w zdaniu, czyli: na pierwszym miejscu postawiłam czasownik posiłkowy, ponieważ nie mamy na razie żadnego słówka pytającego (tzw. W-Fragewort - są to słówka pytające).Zapisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt!. Prosze aby był to dzień z zycia dziewczyny.. I niech max tam bedzie 10-12 zdań.Zadanie: opisz swój dzień po niemiecku w czasie perfekt 16 Rozwiązanie: ich stehe um 6 30 uhr auf wstaję o 6 30 .1.Zapisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Odpowiedz pełnym zdaniem w czasie przeszłym Perfekt na zadane pytania.. Już widzimy, że drugie zdanie będzie w czasie Perfekt.. Perfekt=czasownik posiłkowy+Partizip II 1.. Określenie dokonany oznacza, że czynność opisana w tym czasie jest uważana za dokonaną, czyli zakończoną, taką, która już się odbyła.. Składają się one z dwóch części, z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II.W czasie teraźniejszym Präsens i przeszłym Präteritum przedrostek czasownika rozdzielnie złożonego oddziela się od czasownika właściwego i występuje na końcu zdania.. Jeśli masz problem ze wstawianiem umlautów przeczytaj ten wpis Układ klawiatury niemieckiej..

Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.

Czas przeszły Perfekt jest czasem przeszłym złożonym.. Jeśli masz problem ze wstawianiem umlautów przeczytaj ten wpis Układ klawiatury niemieckiej.. Składa się z dwóch części: a) z czasownika posiłkowego (haben lub sein), który odmienia się i stoi w zdaniu na miejscu orzeczenia; b) z imiesłowu Partizip II, który stoi na końcu zdania.. i) Nimmst du heute das Auto zur .Napisz 4 zdania w czasie przeszłym i przetłumacz bringen Przedmiot: Język niemiecki / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: dusia98-98 12.10.2010 (15:03)W języku niemieckim występują trzy czasowniki posiłkowe.. ( niemiecki ) 2011-05-22 15:06:49Przydatność 70% Czas przeszły Perfekt.. Wypracowanie jest na poziomie gimnazjum, może być pomocne jako podsumowanie tematu o czasie przeszłym Perfekt.. Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. W czasie przeszłym Perfekt pomiędzy przedrostek a czasownik właściwy wchodzi przedrostek "-ge-".Wie lautet der Satz in der Perfektform - Jak brzmi to zdanie w czasie przeszłym Perfekt.. Präteritum używa się przede wszystkim w w języku pisanym (gazety, prace naukowe, ale także oficjalny e-mail ) lub języku mówionym oficjalnym (wiadomości w telewizji czy radiu)Wieczorem oglądałam telewizję, czytałam książkę.. (11 pkt.). _____ Sie kauft ein T-Shirt.Wie lautet der Satz in der Perfektform - Jak brzmi to zdanie w czasie przeszłym Perfekt..

Mein Tag - wypracowanie w czasie przeszłym Perfekt.

82% Opis dnia w .Opisz mi swój poprzedni dzien w czasie przeszłym perfekt (j.niemiecki).. CZASOWNIKI POSIŁKOWE HABEN / SEIN.. Używamy go w przypadku kiedy wykonana, zakończona przez nas czynność wpływa na nasze życie.. Na przykład - Jestem na wakacjach.. 6.Die Waren hat in ein Lager geladen.Napisz tekst w czasie przeszłym Perfekt, o tym jak Christian spędził wakacje.. Uzupełnij podane zdania czasownikiem posiłkowym oraz imiesłowem czasu przeszłego.. A mianowicie: czas przeszły Perfekt oraz Plusquamperfekt, które są czasami złożonymi.. Czas przeszły Perfekt jest czasem złożonym.. Kupiłem wycieczkę dwa tygodnie temu.. Drugi czasownik jest na końcu zdania i wyraża czynność (Partizip II).Czas przeszły Perfekt jest zaprzeczeniem Präteritum.. Są to: haben (mieć), sein (być) oraz werden (stać się, zostać).. Viel Spaß beim Lernen.Podziel się tym ćwiczeniem ze znajomymi i kliknij lajka lub udostępnij je na innym portalu społecznościowym.Czas przeszły Präteritum to zaraz obok Perfekt czas, w którym mówi się o przeszłości - "Letztes Jahr war ich in Japan.". 7.W dialogach rozmawiając o wydarzeniach w przeszłości.. Pamiętaj o użyciu czasownika posiłkowego.. Widać tutaj ewidentny skutek.Czas przeszły Perfekt - pytania.. Jest to czas dokonany.. Składa się on z czasownika posiłkowego haben lub sein w czasie teraźniejszym oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II..

2.Uzupełnij zdania czasownikiem w czasie przeszłym perfekt: 1.

PERFEKT - TWORZENIE.. Meine Mutter.. fur mich ein pausebrot.. (machen) 3.Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt i prateritum .. Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Viel Spaß beim Lernen.Podziel się tym ćwiczeniem ze znajomymi i kliknij lajka lub udostępnij je na innym portalu społecznościowym.Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt: 1.. Jego druga nazwa brzmi Präteritum.. Tworząc zdania w czasie przeszłym Perfekt musisz najpierw odmienić czasownik haben lub sein w czasie teraźniejszym.. Pierwsze dwa używane są podczas tworzenia form czasów przeszłych złożonych Perfekt i Plusquamperfekt (w tym przypadku czasownik posiłkowy występuje w czasie Imperfekt, "dopełnieniem" jest imiesłów czasu przeszłego Partizip II), a także w trybie .Mówiąc o przeszłości posługujemy się najczęściej czasem przeszłym Perfekt, który jest czasem dokonanym i złożonym.. Natomiast złożony oznacza, że jego konstrukcja (w odróżnieniu od czasów prostych) składa się z co najmniej dwóch .Naprawdę nie warto przepisywać tego "na żywca", lepiej pomyśleć chwilę i napisać coś swojego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt