Nowe substancje psychoaktywne prezentacja

Pobierz

Odreagowanie - chęć uwolnienia się od stresu, napięć i problemów.. PROBLEMY DORASTANIA Z PERSPEKTYWY NASTOLATKA 13 ł ĆWICZENIE 2.. CO MNIE ZASTANAWIA, CO MNIE NIEPOKOItzw.. Dlatego myślę że nadzieje na to, że nowe przepisy prawne rozwiążą problem są złudne .. porażenie układu oddechowego i układu krążenia, poważne zaburzenia rytmu serca do zatrzymania jego akcji włącznie, gwałtowne skoki ciśnienia prowadzące do utraty przytomności, udarów mózgu lub zawałów serca, nieodwracalne zmiany w organizmie człowieka, …Według ogólnej definicji jako substancję psychoaktywną można traktować taki środek, który bezpośrednio wpływa na czynność mózgu, prowadząc do różnorodnych zmian nastroju, spostrzegania, świadomości oraz zachowania.nowe substancje psychoaktywne - mini wykŁad 11 problemy dorastania - wykŁad - prezentacja 12 Ćwiczenie 1. problemy dorastania z perspektywy nastolatka 13 Ćwiczenie 2. jak nie straciĆ kontaktu z nastolatkiem?. związki chemiczne, wpływają na mózg i Ośrodkowy Układ Nerwowy oraz narządy wewnętrzne, powodują zmiany w spostrzeganiu rzeczywistości, mogą powodować nałóg i uzależnienie, używane od wieków w celach: społecznych, religijnych, rekreacyjnych i medycznych.Prezentacja programu PowerPoint PROBLEM UZALEŻNIEŃ DOPALACZE, NARKOTYKI, ALKOHOL… Czym jest uzależnienie Uzależnienie (nałóg)to nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynnościlub zażywania jakiejś substancji..

Asertywność - prezentacja.

Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust.. W odpowiedzi na potrzeby szkół Wydział Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji opracował pakiet scenariuszy zajęć, które poruszają tematykę dopalaczy i mogą być zrealizowane z uczniami na godzinach wychowawczych oraz z podczas zebrań z rodzicami.DOPALACZE LEGALNE?. Nie ma otwartej sprzedaży tych substancji na Litwie, tak jak to było do 2014 roku na Łotwie.. OsobaSą to środki uzależniające, które zawierają substancje psychoaktywne, czyli zmieniające funkcjonowanie układu nerwowego.. Embed Size (px) TRANSCRIPT * * rodek zastpczy - substancj pochodzenia naturalnego lub syntetycznego w kadym stanie .Substancje psychoaktywne Są to substancje chemiczne (związki chemiczne) oddziałujące na ośrodkowy układ nerwowy przez bezpośredni wpływ na funkcje mózgu, czego efektem są czasowe zmiany postrzegania, nastroju, świadomości i zachowania.. 13 ĆWICZENIE 3.. Dopalacze -odlot, którego ceną może być życie!Prezentacja programu PowerPoint Centrum Profilaktyki Społecznej I Warszawska Konferencja Metodyczna Profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży Nowe narkotyki -istota zagrożeń, mechanizmy działania -co powinni wiedzieć pedagodzy i nauczyciele Mariusz Jędrzejko I WARSZAWSKA KONFERENCJA METODYCZNAW ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach, a niejednokrotnie także w najbliższym otoczeniu, o substancjach, które posiadają właściwości psychoaktywne, w działaniu zbliżone do narkotyków..

Agresja i przemoc - prezentacja w PDF.

Prezentacja - nowe substancje psychoaktywne; Click here to load reader.. Środki psychoaktywne na krótką chwilę odrywają od rzeczywistości, od kłopotów.. 3.mit - wiele tzw. mieszanek ziołowych ma dodatek syntetycznych substancji psychoaktywnych.. nowe substancje psychoaktywne nazwane potocznie dopalaczami.nowych środków psychoaktywnych i promujących zdrowy styl życia.. Nowe substancje psychoaktywne - prezentacjaInternet stanowi główne źródło wymiany informacji i doświadczeń na temat możliwości użycia e-papierosa w połączeniu z substancjami psychoaktywnymi.. Leki mogą kupić jedynie osoby pełnoletnie, zaś farmaceuta ma prawo .. NOWE UZALEŻNIENIA prezentacja dla rodziców Author:substancje psychoaktywne wychodzą często poza ramy zwykłego eksperymentu, poszukując coraz to silniejszych wrażeń, stąd też wzrost spożywania narkotyków silniejszych, zwłaszcza amfetaminy.. Substancje psychoaktywne lub środki jeSubstancje psychoaktywne to środki odurzające, używki, narkotyki miękkie, narkotyki twarde czy dopalacze.. [Posiadanie nowych substancji psychoaktywnych] 1.. Rozdział II Narkotyczna droga do szczęścia Środki zmieniające świadomość mają ogromną siłę działania, nie tylko pod względem medycznym jako silne substancje psychoaktywne .Substancje psychoaktywne najczęściej identyfikowane w "nowych narkotykach" Opublikowana przez Główny Inspektorat Sanitarny lista "TOP 10" zawiera informacje o najpopularniejszych substancjach psychoaktywnych, zidentyfikowanych w zabezpieczonych produktach, oferowanych na polskim rynku jako "nowe narkotyki"..

Style uczenia się - prezentacja w PDF.

"Rynek dopalaczy reaguje na prawo tak jak bakteria na nowe antybiotyki- mutuje się".substancje psychoaktywne mogą spowodować w zakresie więzi między mężczyzną a kobietą, jak mogą negatywnie wpłynąć na rozwój człowieka w zakresie tożsamości i zadań związanych z płcią).. JAK NIE STRACIĆ KONTAKTU Z NASTOLATKIEM?. Wpływają na działanie centralnego układu nerwowego.. Z prowadzonego monitoringu światowego rynku wynika, że liczba środków zaliczanych do dopalaczy stale wzrasta, ciągle syntezowane są nowe związki psychoaktywne o działaniu stymulującym.. Redukcja problemu farmakoterapii w grupie pacjentów przyjmujących różnego rodzaju nowe substancje psychoaktywne, jak również podawanie im preparatów regenerujących wątrobę może zmniejszyć częstość ich hospitalizacji, a co za tym idzie ponoszone w tym celu przez państwo koszty.NOWE SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE - MINI WYKŁAD 11 PROBLEMY DORASTANIA - WYKŁAD - PREZENTACJA 12 ĆWICZENIE 1. Przyjmowane są w celu doznania przyjemności, zmiany świadomości, uzyskania określonego nastroju, czyNowe substancje psychoaktywne.. Zjawisko i formy działań zapobiegawczych.. 13 Ćwiczenie 3. udzielanie nastolatkowi wsparcia emocjonalnego 14 Ćwiczenie 4: co mnie zastanawia, co mnie niepokoiSUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE Substancje psychoaktywne (SPA), zwane również substancjami psychotropowymi, to związki chemiczne, które mają wpływ na funkcjonowanie mózgu..

Motywacja - prezentacja w PDF.

Nazewnictwo Dopalacze Środki pobudzające Substancje psychoaktywne Party pills Designer drugsSubstancje psychoaktywne: = używki.. UDZIELANIE NASTOLATKOWI WSPARCIA EMOCJONALNEGO 14 ĆWICZENIE 4.. Mogą być pochodzenia naturalnego lub syntetycznego.. Najważniejsze tezy tej części programu: * substancje psychoaktywne mogą niszczyć miłość;Art. 62b.. Przyjmowanie takich substancji skutkuje trwającymi przez pewien czas zmianami nastroju, świadomości, zachowania, a także zmianami w sposobie postrzegania.. Legenda: skonfiskowana ilość liczba konfiskat Tabela 4.Rozporządzenie REACH zostało przyjęte w celu poprawy ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego przed zagrożeniami, jakie mogą stwarzać substancje chemiczne, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności przemysłu chemicznego Unii Europejskiej wobec innych państw.3.. W pewnych grupach, już nie tylko wśród młodych ludzi, narkotyki stają się składnikiem zwłaszcza weekendowegoJak się uczyć - prezentacja w PDF.. 1, jest znaczna ilość nowych substancji psychoaktywnych sprawca, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat .NOWE UZALEŻNIENIA MŁODEGO POKOLENIA OD PRZYJEMNOŚCI DO PRZYMUSU Robert Modrzyński .. które zawierają dane substancje psychoaktywne.. Fora internetowe i grupy dyskusyjne to źródło handlu płynów do e- papierosa zawierających nielegalne substancje psychoaktywne, których użycie może skutkować zgonem.Skoro będą nowe to będą w mniejszym stopniu kontrolowane.. W wąskimProdukty zawierające nowe substancje psychoaktywne są sprzedawane w postaci proszku, tabletek, kapsułek, płynów, zapachowych mieszanek do palenia, mieszanek ziołowych, skrętów; Na opakowaniach znajdują się informacje: "produkt kolekcjonerski", "nie do spożycia", "nie badano w kierunku bezpieczeństwa stosowania i toksyczności.Nowe substancje psychoaktywne (NSP) docierają na Litwę, podobnie jak do innych krajów bałtyckich, z Chin i Holandii, głównie pocztą kurierską w bardzo niewielkich ilościach.. Jest to choroba, którautrudnia prawidłowe funkcjonowanie psychiczne, fizyczne i społeczne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt