Streszczenie w pustyni i w puszczy

Pobierz

Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom.. Świetne uzupełnienie do opracowania.. Drukowana była najpierw w odcinkach w "Kurierze Warszawskim" i innych czasopismach, by przeistoczyć się w wydanie książkowe w 1911 roku.W pustyni i w puszczy TEST.. Powieść zaczyna się w Port - Saidzie od rozmowy czternastoletniego Stasia ze swoją ośmioletnią przyjaciółką Nel.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Rozmawiają oni o Mahdim i Smainie, który się do niego przyłączył, zdradziwszy władze oraz o aresztowaniu jego żony.Filmy.. Rozwiąż test!W pustyni i w puszczy - streszczenie utworu Henryka Sienkiewicza - strona 9.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Streszczenie "W pustyni i w puszczy".. Głównymi bohaterami są Polak - Staś Tarkowski oraz jego przyjaciółka - Angielka Nel Rawlison.. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe - strona 2, Rozdział IV W Medinet klimat sprzyjał mieszkańcom.. Olivia16 102 pkt.. Najlepsi w tym miesiącu Meh 478 pkt.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Cinkutszeftotalny 52 pkt..

Zwierzęta pędziły po pustyni jak wicher.

Udostępnij.. Był to zielony, uprawny, urodzajny pas wzdłuż rzeki Nil.. Filmy.. cirrus 127 pkt.. Autorem powieści "W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Wszystko, co powinieneś wiedzieć o motywie przyrody występującym w utworze W pustyni i w puszczy.. MatyldA199 62 pkt.. Treść.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 304 pkt.. SAMUEL 198 pkt.. MayaUczySie123 66 pkt.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Kacper5d 22 pkt.. Karawana najpierw jechał wolno, by potem zwiększyć tempo.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. (7/17) W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. cirrus 165 pkt.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze W pustyni i w puszczy Henryka .. "W pustyni i w puszczy" Sienkiewicz zaczął pisać w 1910 roku i była to ostatnia jego powieść (zmarł sześć lat później).. Staś i Nel rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, ciotecznej siostry Mahdiego i samym Mahdim..

"W pustyni i w puszczy" - streszczenie w pigułce.

Obydwoje dzieci samotnie wychowują ojcowie.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Ewela5678 37 pkt.. Akcja książki "W pustyni i w puszczy" rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Północno-Wschodniej Afryce.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Przemi 37 pkt.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zamierzają zabrać ze sobą dzieci.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe.. Pan Rawlison i pan Tarkowski, pracujący przy budowie Kanału Sueskiego, mają wyjechać na inspekcję robót prowadzonych przy całej sieci kanałów w okolicach miasta Medinet.. Przez cały ten czas Staś bardzo troskliwie opiekuje się małą przyjaciółką..

Querkos 104 pkt ...W pustyni i w puszczy ( streszczenie ) REKLAMA.

Skomentuj.. janusz1722 27 pkt.. Okazało się, że między wąwozem a skałą był uwięziony słoń - umierał z głodu.. Matylda 22 pkt.. W Kairze dzieci spotykają się z rodzicami.Streszczenie - W Pustyni i w Puszczy.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 308 pkt.. Po południu ruszyli w dalszą drogę brzegiem podzwrotnikowego lasu.. Na krzyki Stasia, proszącego, by zwolnili, ponieważ Nel kręciło się w głowie - nikt nie reagował.Kiedy Sienkiewicz przystępował do pisania W pustyni i w puszczy, miał za sobą już 40 lat doświadczeń w pracy literackiej.. Dojechali do wodospadu, dalszą drogę zamykała wielka skała.. Martix21 4 lata temu.. Na początku XX wieku zyskał miano jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, a jego powieści tłumaczono na blisko 30 języków i wydawano w rekordowych nakładach.Sam autor czuł się jednak już wyraźnie przemęczony i wyeksploatowany.. Patrycja_123 94 pkt.. Wydanie książkowe powieści ukazało się w 1911 r. Henryk Sienkiewicz jak nikt inny potrafił łączyć elementy historyczne z fikcją literacką.. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie w pigułce ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski wspomina ośmioletniej Nel o aresztowaniu Fatmy - żony Smaina i siostry przywódcy powstania Mahdiego..

Wyślij zgłoszenie ...W pustyni i w puszczy - streszczenie Streszczenie.

Czternastoletni Staś Tarkowski opowiadał swojej ośmioletniej przyjaciółce Nel Rawlison o aresztowaniu Fatmy, żony dozorcy Smaina, który zdradził egipskie władze i przyłączył się do Mahdiego.Streszczenie lektury W pustyni i w puszczy.. Chłopiec oddał sztucer Chamisowi i wszyscy ruszyli w kierunku Pustyni Libijskiej.. Płyną kanałem, potem jadą pociągiem.. Jest cioteczną siostrą Mahdiego, który nieopodal Egiptu zgromadził swych wyznawców.W pustyni i w puszczy ( streszczenie ) REKLAMA.. Nel poprosiła, by go nakarmić.Pustynia Libijska Pustynia Libijska była bardzo piękna.. i 5 d.y.p.lom.y pliss 2011-01-13 19:10:01W pustyni i w puszczy - streszczenie utworu Henryka Sienkiewicza.. pinkiprof 52 pkt .69% Streszczenie książki "W pustyni i w puszczy" 72% Streszczenie książki "W Pustyni i w puszczy" - krótko; 75% W pustyni i w puszczy - streszczenie; 66% Streszczenie paru rozdziałów "W pustyni i w puszczy" 67% Streszczenie "W pustyni i w puszczy"Streszczenie do lektury,,W pustyni i w puszczy '' 2011-10-03 16:01:29 napiszcie mi streszczenie z lektury w pustyni i w puszczy spotkanie ze smaimem.prosze dam n.a.j.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Wyposażył dzieci w lekarstwo dla Nel oraz wiele innych rzeczy, dzięki którym udało im się przetrwaćW pustyni i w puszczy streszczenie na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. W niektórych miejscach - tam, gdzie był dostęp do rzeki - rozciągały się wioski, położone w znacznej odległości od siebie.. Quiz w Poczekalni.. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. Obaj pracowali dla kompanii Kanału Sueskiego.. Ojcowie dzieci - inżynier Tarkowski i pan Rawlison przyjaźnili się.. Staś i Nel zatem wyjeżdżają z Dinah..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt