Krzyżacy sprawdzian po omówieniu lektury

Pobierz

zawładną ś.. Władze pruskie wspierały akcję kolonizacyjną ziem polskich.Po wyczerpującej, lecz zwycięskiej walce Zbyszko i Maćko powracają do Bogdańca i prowadzą spokojny, szczęśliwy żywot.. 2010-01-14 19:12:03 Ile stron książki czytasz dziennie lektury np." Krzyżacy " 2013-01-15 12:14:55Witaj na stronie Quizz.pl.. Jak dobrze znasz fabułę ksążki Opowiesci z Narnii?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Mikołajku.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz ile wiesz o Mikołajku Rene Gościnny.. Zainteresowania, inne informacje 7.. Opracowanie: Katarzyna Bandulet Scenariusz - plik pdfTakie myślenie o lekturach "motywami" jest niezbędne na egzaminie - zwłaszcza ustnym, gdy masz tylko 15 minut na przygotowanie wypowiedzi.. Kiedy Krzyżacy, posługując się niehonorowym podstępem, porywają Danusię, Jurand gotów jest uczynić wszystko, by ją odzyskać.Katalog Dorota Wojciechowska, 2011-05-22 Witonia Język polski, Sprawdziany i testy Sprawdzian z treści lektury "Krzyżacy"Henryk Sienkiewicz Krzyżacy Tom I Rozdział pierwszy 1.. Człek był brodaty, w sileKrzyżacy na samo wspomnienie jego imienia czuli strach.. Dopasuj strzałkami podane cechy Pinokia do odpowiednich podpisów (0-5p) nieposłuszny, niegrzeczny, troskliwy, pracowity, leniwy, zdolny do poświęceń, samolubny, naiwny, mądry, prawdomównySprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem..

Jutro mam sprawdzian!

odpowiedzPlik sprawdzian po omowieniu lektury krzyzacy.pdf na koncie użytkownika inttdot • Data dodania: 27 mar 2015Plik sprawdzian po omowieniu lektury krzyzacy.pdf na koncie użytkownika christianparvin • Data dodania: 4 gru 2014Celem testu jest sprawdzenie znajomości lektury przez uczniów.. Prowadzono szeroko zakrojoną akcję germanizacyjną, walkę o kulturę niemiecką, określaną jako Kulturkampf.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. W Tyńcu, w gospodzie "Pod Lutym Turem ", należącej do opactwa, siedziało kilku ludzi, słuchając opowiadania wojaka bywalca, który z dalekich stron przybywszy, prawił im o przygodach, jakich na wojnie i w czasie podróży doznał.. Pomocy !. Rozwiąż test i sprawdź!Krzyżacy TomI W Tyńcu, w gospodzie "Pod Lutym¹ Turem²", należące do opactwa, siedziało kilku lu-dzi, słucha ąc opowiadania wo aka bywalca, który z dalekich stron przybywszy, prawił im o przygodach, akich na wo nie i w czasie podróży doznał.. Proszę zrobić (najlepiej w zeszycie) notatkę w formie tabeli na temat trojga bohaterów książki według punktów: 1.. 2010-11-14 19:39:45; Sprawdzian z lektóry "Krzyżacy " 2011-02-02 17:35:03; Krzyżacy sprawdzian!. Kim był Opat z Tulczy.Jest jeszcze tego trochę.. Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?.

Opracowała: B. AudyckaTest po omówieniu Małego Księcia.

V Zredaguj zaproszenie, w którym zachęcisz wybranego bohatera lektury do odwiedzenia naszej szkoły.. Moim zdaniem "Krzyżacy" są powieścią niezwykle wartościową i pouczającą, dającą wgląd w historyczne tło epoki, którą opisuje.Opowieści z Narni.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPytania z lektury Krzyżacy.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. GENEZA: Po roku 1864, po upadku powstania styczniowego, Otto von Bismarck kierował kampanią przeciwko polskiej kulturze, tradycji i polskiemu Kościołowi.. .Quiz Test wiedzy Krzyżacy.. Wygląd 6.. Zacznę od sprawy / po pierwsze / po drugie / tyle o.. / z kolei / przejdę do / z jednej strony / z drugiej strony / i jeszcze jedno / to kolejny argument / następna sprawa [lub kwestia] / przedstawiłem jeden punkt widzenia / teraz przejdę do omówienia… sądzę, że / myślę, że .. Dowiesz sie jak dobrze znasz krzyzaków #historia, #lektura, #krzyzacy, #klasa 1 gimnazjum 38 x, 2017-01-29 15:36:26Sprawdzian wiadomości "Krzyżacy" H. Sienkiewicza Data dodania: 2012-02-16 16:04:08 Autor: Katarzyna Cichoń Sprawdzian wiadomości dla klasy I gimnazjum po omówieniu lektury w całości.Geneza utworu i gatunek.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro)..

Autor lektury żył w latach 1826 -1890.

Wymień dwóch głównych bohaterów Krzyżaków ich herby i zawołania.. Arkusz uwzględnia zadania typowe dla sprawdzianu po klasie VI(zadania zamknięte, zadania z luką, zadania dłuższej wypowiedzi pisemnej, zadania na dobieranie) i jest formą wprowadzenia uczniów kl. IV w specyfikę .lektury z podstawy programowej Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzalnych Ludzi - Cykl 4 lekcji poświęconych omówieniu lektury.. w jakich latach była pisana ksiązka Krzyżacy.. Test składa się z 12 pytań.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12941 razy.. Krzyżacy!. Człek był brodaty, w sile wieku, pleczysty, prawie ogromny, ale wychudły; włosy nosił ujęte .21 pytań z lektury "Chłopcy z Placu Broni", czy dasz radę odpowiedzieć na wszystkie pytania?11.. Miejsce zamieszkania 3.. Rodzina 5.. Jaka jest tematyka powieści Krzyżacy.. Szkoła 4.. Szczegółowość pytań ma pokazać, kto ograniczył się wyłącznie do obejrzenia filmu powstałego w oparciu o powieść " Krzyżacy", a tym samym mobilizować uczniów do sięgania po lekturę.. Określ, który to wiek (0-1p) a) XVII wiek b) XVIII wiek c) XIX wiek d) XX wiek 12..

Lew, czarownica i stara szafa - test wiedzy ze znajomości lektury.

Dlatego przygotowując się do egzaminu, sięgaj po słowniki motywów literackich, zapoznaj się z omówieniem problematyki lektur, a nie tylko streszczeniami!Pisałeś/aś sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" ?. To Henryk Sienkiewicz (pseudonim Litwos), jeden z czołowych i najpopularniejszych polskich pisarzy pozytywistycznych, autor głośnych powieści historycznych, między innymi Trylogii (Ogniem i mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski) i Quo vadis.W 1905 roku został noblistą.Szczegółowy i szablonowy test ze znajomości lektury!. Czy uda Ci się rozpoznać seriale młodzieżowe po.. Odmień czasownik "mleć" i zobacz, że język pols .Krzyżacy Henryka Sienkiewicza Kto jest autorem powieści Krzyżacy i co o nim wiesz.. Dźwięczne głosowanie!. Niejeden spośród znaczących braci poległ w starciu z mężczyzną.. Cechy charakteruSprawdzian wiadomości lektury - "Krzyżacy " 2010-01-02 21:16:36; Sprawdzian z książki Krzyżacy plis 2016-10-18 20:23:33; Wejdźcie, proszę!. Kiedy została wydana książka Krzyżacy.. :D Pozdrawiam.. 2011-04-26 10:39:03-sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury .. Rozwiązując test musisz odpowiedzieć na 24 pytania o różnym poziomie trudności.Test wiedzy o powieści Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy" .. #jezykpolski #kartkowka #krzyzacy #lektura #quiz #sienkiewicz .. Znaczenie słów - Test!. Rozwiąż test!TEMAT: "FELIX, NET I NIKA" R. KOSIKA - OMÓWIENIE LEKTURY I.. Imię, nazwisko, wiek 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt