Opis postaci karta pracy

Pobierz

Formy wypowiedzi.. Ćwiczenie 2 UZUPEŁNIANKA: Uczniowie uzupełniają związki frazeologiczne nazwami zwierząt.. Karta Pracy.. Sporządzenie notatki, zapisanie informacji dotyczących formy opisu oraz samej postaci Mikołajka.. viii.Opis charakterystyczny Twojej postaci.. Zestawienia czasu pracy i płacy.. W obrazie tym krzyczy główna postać, krzyczą kolory, krzyczy… wszystko.. Opis i analiza przypadku; Dokumentacja szkolna .. I Schemat charakterystyki postaci.. * Wykreślanka .. Na nosie tkwią srebrne binokle, bardzo przypominające mały rower, pod nosem zaś rosną długie sztywne wąsy koloru pomarańczy.. Część właściwa lekcji: Podanie tematu lekcji: Mój przyjaciel - opis.. (szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) 3.Określenie usposobienia, temperamentu .CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Stworzenie notatki w zeszycie.. Praca domowa Opisz postać Mikołajka według punktów planu.. 5.Prezentacja pracy grup.. Występują w niej cudowne, niespotykane w życiu postacie, przed-mioty i zdarzenia, np.: wróżki, różdżka, czarodziejska przemiana wróżki w człowieka, wypadanie z ustCzy pamiętasz, jak wyglądała Karolcia?. 2016 by Aleksandra Łoszczuk with Wix.com Kontakt: Wszelkie prawa zastrzeżone.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.praca zbiorowa..

Wypełnienie kart pracy.

Karta pracy.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.ogólny schemat charakterystki postaci: 1. przedstawienie postaci ( jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi itd.). Karta akordowa.. Karta zawiera 9 zadań z przykładem.. Cechy zewnętrzne ( wygląd, strój).. Ćwiczenie 3 PRZYJACIEL: Uczniowie schemat postaci przyjaciela, uzupełniają związkamiprzestrzegnie obowiĄzkÓw wynikajĄcych z przepisÓw kodeksu pracy, regulaminu pracy biura lgd, zarzĄdzeŃ kierownika biura oraz zarzĄdzeŃ i uchwaŁ zarzĄdu stowarzyszenia, odpowiedzialnoŚĆ pracownicza z tytuŁu korzystania ze sprzĘdtu biurowego tj. komputer, drukarka inny sprzĘt stanowiĄcy zaplecze biurowe miejsca pracy.. Formy wypowiedzi.. 2. wygląd zewnętrzny 3. sposób bycia i zachowanie 4, zainteresowania uzdolnienia 5. cechy charakteru 6. ocena postaci.. Oczy pana Kleksa są jak dwa świderki i gdyby nie binokle, które .4.Praca w grupach- uzupełnianie kart pracy , wykorzystywanie fragmentów z lektury.. Pobierz.. Tytuł jest znaczący.. Pobierz (docx, 13,6 KB) Podgląd treści.. Złóż je w sensowną całość i zapisz w odpowiedniej kolejności w zeszycie.Karta pracy - kl. IV b Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Nos zajmuje większą część twarzy pana Kleksa, jest bardzo ruchliwy i przekrzywiony w prawo albo w lewo, w zależności od pory roku..

Opis postaci.

Prezentacja wyników prac poszczególnych grup.. Karta pracy nr 1 MIKOŁAJEK:Karta ewidencji czasu pracy.. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. Dane można wprowadzać przy użyciu samej klawiatury.Krótki opis.. Technika Obraz jest dynamiczny, faluje nie tylko postać, faluje krajobraz i kolory w tle, otoczenie, nawet niebo.akcja: opis przedmiotu i opis postaci ️ ️ Cena: 29zł Jakie materiały otrzymasz: karty pracy, NaCoBeZu, wklejki do zeszytów, lapbookOpis.. 1.Nauczyciel zwraca uczniom uwagę na kontrastowy podział postaci - (postać pozytywna i negatywna) oraz naprowadza ich na zwrócenie uwagi, że postacie symbolizują dobro i zło.• Syzyfowe prace - streszczenie • Syzyfowe prace - opracowanie • Syzyfowe prace - plan wydarzeń • Syzyfowe prace - bohaterowie • Sztetter • Iłarion Stiepanycz Ozierskij • Rudolf Leim • Tomasz Walecki "Figa" • Antoni Paluszkiewicz "Kawka" • Walenty i Helena Borowiczowie • Anna Stogowska "Biruta" - charakterystyka postaciKarty pracy dla kl. 3.. Zadanie domowe..

Karta pracy.

Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje.. Charakterystyka.. (jak się nazywa:czy to postać fikcyjna czy rzeczywista, kim jest czym się zajmuje itd.). Wyszukanie fragmentów w lekturze.. Ćwiczenie ma na celu zrozumienie ułamków dziesiętnych w oparciu o graficzną interpretację ułamka.. Wykorzystaj słownictwo z lekcji.. Jego wiara w istnienie istot nie z tego świata.Karta pracy jest zbiorem ćwiczeń, które przygotują ucznia do samodzielnego zredagowania opisu Nemeczka.. KARTA PRACY "JAKIM CHŁOPCEM BYŁ NEMECZEK?". Poniżej znajdziesz fragmenty jej opisu.. 2.Opis wyglądu zewnętrznego .. Krzyk Edvarda Muncha.. Artysta przedstawił na obrazie niezwykle piękny krajobraz oraz ludzi, którzy niejako się w niego wpisują.. Ocena przygotowania zagadnień i sposobu ich przedstawienia.. Przedstawione przez niego osoby to para, która jednak znajduje się w pewnym oddaleniu od siebie.. Oto co powinno się znaleźć: Zachowanie w miejscach publicznych, w towarzystwie rodziny, przyjaciół, w szkole czy w pracy.. Karta ewidencji czasu pracy ZOZ.. Wypełnienie karty pracy i zapis w zeszycie.. Poniższe podpunkty powinny pomóc w jej uzupełnieniu.. Wynika to z faktu, że często trudno jest opisać kogoś tak, by opis był żywy i ciekawy.. Pobieranie pliku.. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie plików .Pisanie z przyjemnością - Charakterystyka postaci (zestaw) forma wypowiedzi uwzględniająca przedstawienie, opis wyglądu i osobowości oraz ocenę postaci; Karta pracy 67/9 (poz. 2) - Dzień Ojca (opisujemy tatę Oli na podstawie ilustracji) Karta pracy 42/4 (poz. 3) - Opisujemy postać w stroju karnawałowym; Środki stylistyczne - Żywy .Karta pracy..

Opis postaci doktora- praca w parach.

Podsumowanie przedłużonego okresu rozliczeniowego.. Przed nimi maluje się widok morza, które odbiorca widzi jako niezwykłą, bezkresną przestrzeń.. Plik karty w formacie pdf do pobrania: Kliknij na link karta074.pdf lub na kartę obok.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.Tworzenie opisów • Karty pracy • pliki użytkownika polecam88 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • kpu 10 7.pdf, cdl brzechwa sowa 2.pdfUczymy pisać się charakterystykę postaci na przykładzie Nemeczka, bohatera "Chłopców z Placu Broni".. Wprowadzanie danych.. Uzupełnij informacje o książce wyrazami z ramki i przepisz .Używamy cookies, aby zapewniać dzięki nim niektóre z funkcji, do reklam, w celach analitycznych i do personalizacji treści.. Styczeń.. OPIS POSTACI.. Przedstawienie postaci ( kim jest, gdzie mieszka).. Wiele osób wpada w pułapkę suchego wyliczania przymiotników - to nie jest właściwa droga.Redagowanie opisów • Ćwiczenia w pisaniu • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 7.JPG, 6.JPGUporządkowanie wymienionych cech do formy opis.. Cechy wewnętrzne ( 4- 5) z uzasadnieniem.. Wszystkie wydruki można zapisać w postaci pliku PDF.. Pobierz.. Cześć końcowa: (ok. 10 min) Podsumowanie zajęć, podsumowanie pracy na zajęciach, Ewaluacja zajęć.. opis postaci można zacząć ambitnie np. od trafnego ciekawego cytatu :)Zapoznanie uczniów z kartą pracy nr 1 i nr 2, zapowiedź konieczności wypełnienia karty ewaluacji pod koniec zajęć.. Ocena zajęć na karcie ewaluacji.. III Część końcowa 1.. Dla niektórych najgorsza część przy tworzeniu karty postaci.. Tytuł Przed nami obraz Edvarda Muncha Krzyk.. Powiązane .Karta pracy nr 1 5 Karta pracy nr 2 6 Karta pracy nr 3 7 Karta pracy nr 4 9 Karta pracy nr 5 10 Karta pracy nr 6 13 Karta pracy nr 7 18 Karta pracy nr 8 19 .. Przedstawienie postaci.1.Przedstawienie postaci .. III Faza podsumowująca ( ok.10 min.). ( na kartach pracy ) - praca indywidualna.. Zapisz w postaci ułamka dziesiętnego zaznaczoną część figury..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt