Ciekawa prezentacja o niemczech

Pobierz

Technologia przechowywania danych komputerowych jest oparta o technikę cyfrową, która rozróżnia tylko dwa stany stan 0 lub stan 1.Wcale nie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o 17:00.. W latach 1949 - 1990 stolicą było leżące w zachodniej części kraju Bonn.Kraj znany jest z licznych miast uzdrowiskowych, szczególnie wzdłuż granicy z Saksonią w Niemczech.. - hasła.Smakiem dorównuje mu również okoń czerwony, Rotbarsch, w smaku przypominający witlinka.. Nauczyciel zwraca uwagę na wymowę, uczniowie powtarzają.. Święta Bożego Narodzenia już za pasem.. (Do pobrania w załączniku, załącznik jest spakowany, jeśli nie czyta któryś wyrazów wystarczy zmienić czcionkę.). Prezentujemy 7 miejsc spośród 700 (sic!). Największą biesiadą niemiecką jest Oktoberfest - święto piwa, podczas którego ten złocisty trunek leje się strumieniami.Prezentacja.. Kraj ten jest 1,1 razy większy od Polski.. Najpopularniejszą atrakcją turystyczną Niemiec wg.. Główną religią jest katolicyzm, oraz luteranizm (po 30%).. Prezentacja o Berlinie Krystian Kołodziej 2a Sport w Berlinie.. Piłka nożna - Hertha BSC, 1.. 2008-11-06 17:56:26Niemcy są krajem, który zamieszkuje ponad 80 milionów osób.. Zjawiskowe pejzaże, słynne budowle, atrakcje turystyczne.. Niemcy-ciekawostki Jest tam aż 600 gatunków piwa.. Oto kilka niemieckich książek, które pomogą Ci szlifować język, a przy okazji nie przysporzą męk porównywalnych z cierpieniami młodego Wertera..

Niemcy - prezentacja ahuniewicz.

22 grudnia, 2016.. Miniaturowa kraina cudów "składa się z dziewięciu misternie dopracowanych tematycznych światów połączonych 15400 .Niemcy j. niemiecki.pptx • Ciekawa prezentacja na temat Niemiec w języku niemieckim.. Ciekawa mikołajkowa tradycja występuje.Prezentacja wyników kwartalnych Q3 2016 STRUKTURA OPERACYJNA GRUPY CCC (STAN NA 30.09.2016) 30.09.2016 SKLEPY RAZEM 825 SKLEPY WŁASNE CCC 760 Polska 424 Czechy 80 Słowacja 39 Węgry 67 Austria 32 Chorwacja 20 Niemcy 71 Słowenia 10 Bułgaria 8 Rosja* 9 SKLEPY FRANCZYOWE CCC 62 Kazachstan 2 Ukraina 5 Rumunia 44 Łotwa 7 Litwa 3Adam Mickiewicz wyjechał do Niemiec, potem zaś do Rzymu, gdzie dowiedział się o wybuchu powstania listopadowego.. Mamy coś dla ciebie!. 33% obywateli nie uznaje żadnej religii.. Niemcy - obyczaje i wypoczynek V Liceum Ogólnokształcące im.. positif 'pewny', 'ścisły', 'realny', 'rzeczowy').. Dzisiaj wstawiam skany prezentacji Power Point, jaką przygotowałam o ciekawych polskich tradycjach (dla moich niemieckich uczniów).. Gęstość zaludnienia wynosi 229 osób/km2.. Katarzyna Kuźniar.. Bardzo ciężko jest znaleźć teraz chwilę wolnego czasu, aby pouczyć się nowych słówek czy też zająć gramatyką.Co zrobić, aby prezentacja była ciekawa?. Prezentacja wykonana jest w programie Microsoft Office PowerPoint 2007 Presentation..

6.Niemcy - prezentacja 1.

Wodospad Pančavský jest najwyższym wodospadem w kraju o wysokości 148 metrów.. Kraje związkowe Niemiec mają charakter państw o ograniczonej suwerenności.. Polecam - bardzo ładna Autorem prezentacji jest Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dziękuje za Uwagę !. Inaczej niż Polska, dzielą się na tzw. landy.. Naprawdę, to prawda stara jak świat - czytanie tego, co wyświetlamy, kiedy każdy może przeczytać to sobie dużo szybciej, wprawia słuchaczy w senny nastrój.. Podoba się?Ciekawe polskie tradycje po niemiecku.. Jego uczestnikom dowództwo wyznaczało misje samobójcze.. Berlin nie zawsze był stolicą Niemiec.. Czechy i Słowacja były kiedyś jednym krajem znanym jako Czechosłowacją.Austria j. niemiecki.pptx • Ciekawa prezentacja na temat Austrii w języku niemieckim.. INFORMACJE OGÓLNE Terytorium Niemiec liczy 357 000 km2 i rozciąga się od Morza Północnego i Bałtyku na północy aż po Alpy na południu.. Kultura Odbierając telefon w Niemczech nie mówimy "słucham", a podajemy swoje nazwisko ..

2012-02-26 09:05:11 Ciekawa prezentacja z matematyki?

TripAdvisor jest portowe miasto Hamburg.Chodzi o największą na świecie kolekcja modeli "Miniatur Wunderland" i jedno z najbardziej niezwykłych muzeów na świecie.. Co zrobić?. 10 ciekawostek o Niemczech!Zapraszamy Was rów.Zawsze był to kraj bogaty, a ludność żyła w dostatku.. - wnioski.. W Bawarii św. Mikołajowi zawsze towarzyszy Krampus czyli odpowiednik diabła.. Najdłuższą rzeką jest Ren, 865 km.. Czy ktoś w ogóle myśli w tym czasie o nauce języka obcego?. 1.Jedziesz do pracy w Niemczech?. Nie należy wszystkich informacji jakie chcemy przekazać, zawrzeć w slajdach.. Niektóre z nich są mało znane, ale myślę, że tę prezentację można z powodzeniem wykorzystać na lekcjach niemieckiego, żeby uczniowie nauczyli się po niemiecku .301 Moved Permanently.. Następnie próby przeniósł na ludzi, tworząc parę soczewek dla siebie i dla grupy ochotników testujących.Berlin ciekawostki - multikulturowa stolica Niemiec, która każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata.. Ukształtowanie powierzchni Niemiec, jest bardzo podobne, do terenu Polski.5.. , które zagraniczni turyści najczęściej wskazują jako najpiękniejsze bądź najciekawsze w tym kraju.. Obecnie wyróżnia się 16 krajów związkowych, z których trzy stanowią oddzielnie wydzielone miasta: Berlin, Brema i Hamburg.Niemcy - wiek realizmu i naturalizmu, Polska pod zaborami - pozytywizm (od fr..

...Znane osoby z Niemiec- prezentacja multimedialna.

Zaczął testować swoje nowe soczewki, dopasowując je i umieszczając na królikach.. niemiecka-inspiracja.pl.. A pojmani esesmani i gestapowcy nie mogli liczyć na litość.. Przez Niemcy przepływa kilka największych rzek europejskich - Ren, Dunaj i Łaba.7 miejsc w Niemczech, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu.. pracująca zawodowo, ciekawa świata, widząca potrzebę własnego rozwoju, odważna w zmaganiu z przeciwnościami losu (Bolesław Prus, Lalka - Helena Stawska; Eliza Orzeszkowa, Nad .Należy również wspomnieć o kliku wyjątkowych niemieckich tradycjach, które są związane z mikołajkami.. Zjednoczenie Niemiec nastąpiło 3 października 1990 roku.. Niemcy są członkiem Unii Europejskiej.. 2011-06-04 10:38:18 Co powinna zawierać ciekawa prezentacja multimedialna o W. Szymborskiej?. Została oceniona na 6.. Polecam - bardzo ładna Autorem prezentacji jest Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Boże Narodzenie po niemiecku.. Jest tam 300 gatunków chleba i aż 100 gatunków kiełbasy.. Jest ona polsko-niemiecka.. Mimo burzliwej historii aktualnie Niemcy są najgęściej zaludnionym krajem na świecie, ma najpiękniejsze autostrady, jest bardzo nowoczesne, aczkolwiek nie zaginęła w nich tradycja oraz temperament i waleczność.. Po filmie nauczyciel prezentuje poszczególne fotografie miasta na tablicy a uczniowie próbują prawidłowo przypinać napisy.. Stolica Niemiec - Berlin WPowierzchnia : 357 114 km² .. Niemcy ciekawostki 1.. Co jest największą atrakcją turystyczną Niemiec?. W kwietniu 1831 r. udał się w podróż do Wielkopolski przez Genewę i Paryż .PAMIĘĆ trochę teorii Każdy komputer wyposażony jest w pamięć, czyli elektroniczne układy, w których można pewne informacje zapisać, a następnie odczytać.. Poznaj nieznane Tobie fakty i dowiedz się z czego słynie to niemieckie miasto.. Niemcy uwielbiają jedzenie w dużym gronie i biesiady.. Z kolei na północy Niemiec dzieci obdarowuje Knecht Ruprecht, który jest cały czarny.. Turystyka jest głównym źródłem dochodów czeskiej gospodarki.. Uczniowie oglądają krótki film o Berlinie.. DEUTSCHLAND- SYMBOLE NARODOWE FLAGGE- FLAGA WAPPENGODŁO 2.. Chcesz dowiedzieć się czegoś o kraju, w którym zamieszkasz?. Kanclerza Jana Zamoyskiego, Dąbrowa Górnicza, Polska.. To tylko kilka z faktów na temat Powstania Warszawskiego, o których powinniście wiedzieć.. O korzyściach płynących z czytania literatury w oryginale nie trzeba chyba nikogo przekonywać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt