Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa

Pobierz

Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.O wyglądzie zewnętrznym obu bohaterów, tzn. Achillesa i Hektora, mamy mniej informacji niż o ich charakterach.. Porównani zostali do drapieżnych ptaków, Achaj do sokoła, a Trojanin do orła.. (431) Pojedynek Hektora z Achillesem (422) Plan wydarzeń "Żona Modna" Ignacy Krasicki (419) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na .. Ginie ugodzony strzałą Parysa w piętę.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Mimo to był jednak skłonny do wzruszeń ; kiedy przyszedł do jego namiotu, ojciec Hektora, król Priam, Achilles wzruszył się łzami starca, usłuchał jego prośby i wydał ciało Hektora.. Jednak syn Peleusa odziedziczył urodę raczej po pięknej matce ?.

...Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Pomimo twarzy, która określić by można jako piękną z jej subtelnymi i delikatnymi rysami, miał potężne, umięśnione ciało.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Zarówno Achilles jak i Hektor byli wspaniałymi wojownikami.. Dumny i zapalczywy charakter przyczynił się do egoistycznego, samolubnego zachowania się.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Z kolei Hektor to potomek Priama, najszlachetniejszy rycerz Troi i znakomity jej obrońca.. 2012-01-24 17:41:42Był to właśnie Achilles.. Nie zależało mu także na sławie oraz zaszczytach tak bardzo jak Achillowi.. Achilles był synem Peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej Tetydy, boginki morskiej.Podczas spotkania z Priamem okazuje litość oraz szacunek dla starszych..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Szlachetny obrońca ojczyzny, przeciwieństwo Achillesa.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńAchilles i Hektor - charakterystyka bohaterów "Iliady" Homera; Achilles i Hektor- charakterystyka porównawcza bohaterów ,,Iliady" Homera.. Achilles był synem Peleusa i Tetydy.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Natomiast Hektor był synem Priama i Hekabe.. Heros walczył po stronie Greków.Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.. Stały epitet, jakim obdarzył Achillesa Homera, brzmi "szybkonogi".. Achilles - syn Tetydy, określanej jako bogini morza, oraz Peleusa, króla Ftyi.. Książę Trojański miał piękne, twarde, męskie rysy twarzy.. Podczas wojny trojańskiej stał się zabójcą Patroklosa, najlepszego przyjaciela Achillesa.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 214) Pytania na ustny polski 2005 (833) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (564) Ebenezer Scrooge - charakterystyka..

Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.

Błąd!. Achilles to bardzo atletycznie zbudowany, porywczy, waleczny, mściwy wojownik.Charakterystyka porównawcza Uwaga!. Bez namysłu podążył za Odyseuszem pod Troję, przywdział też wspaniałą zbroję, wykutą przez Hefajstosa.. Hektora wychowywał ojciec na swoim dworze dbając i troszcząc się o niego, dzięki czemu wyrósł na silnego i roztropnego mężczyznę.. Achilles i Hektor - porównanie bohaterów; Achilles i Hektor - analiza porównawczaHektor ubrał do walki ciężką, spiżową zbroję, zdobytą w walce z Patroklem, oraz bojowy hełm ozdobiony długą kita.. Sam zaś umiera z rąk Achillesa.. Achilles jest postacią bohaterską i tragiczną.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Obaj wojownicy byli równie odważni i dzielni, gdyż stanęli do walki miedzy sobą wiedząc, że któryś z nich na pewno zginie.Przydatność 65% Charakterystyka Achilesa i Hektora.. Wspaniale umięśnione nogi to zdaje się jeszcze jedna charakterystyczna cecha wyglądu Achillesa.Hektor był w pewnym sensie przeciwieństwem Achillesa, ponieważ charakteryzował się mniejszą ambicją.. Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjąłwyzwanie… Czytaj dalej →Charakterystyka porównawcza - Achilles i Hektor..

2010-09-24 17:52:09 Co to jest charakterystyka porównawcza ?

Nic jednak nie tłumaczy jego strasznego zachowania, czynów i niesłychanej żądzy zniszczenia.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie wCharakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Doskonale zbudowani, silni, wytrzymali, szybcy, zręczni, czujni, zaprawieni w bojach.. nimfie.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Nie miał sobie równych.. Hektor znacznie różnił się od Achillesa, był najmężniejszym rycerzem wśród Trojan, synem Priama, bratem Parysa.Achilles a Hektor-porównanie bohaterów Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Założył hełm ozdobiony aż czterema grzebieniami, jego tarcza zwana była Egidą.Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. "Iliada".. Bardzo lubił broń, którą chętnie się posługiwał.. Współczuje ojcu Hektora i przejawia swoje uczucie płaczem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt