Opisz losy niewidomej dziewczynki z katarynki

Pobierz

Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.. Dziewczynka w wieku sześciu lat straciła wzrok w wyniku choroby.Temat: Rola katarynki w życiu niewidomej dziewczynki.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.Katarynka - dalsze losy bohaterów.. Tytuł.. Dziewczynka - to niewidoma ośmiolatka, która wraz z matką i jej przyjaciółką, zamieszkiwała w mieszkaniu na wprost okna gabinetu pana Tomasza.. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.. Pan Tomasz stał w oknie i smutno patrzył na deszcz, który monotonnie stukał w parapet.. Główny bohater nazywał ją "dziwnym dzieckiem", ponieważ "nie widział nigdy, ażeby dziecię to śpiewało lub biegało po pokoju, nie widział nawet .. Mała sąsiadka nie wyróżnia się szczególnie na tle innych dzieci.Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Katarynka".. Problematyka Nowela ukazuje losy nieszczęśliwej, niewidomej dziewczynki oraz losy bogatego mecenasa, który przezwycięża swoje uprzedzenia, by ofiarować nieszczęsnej .Katarynka - Bolesław Prus.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Question from @dominika319 - Szkoła podstawowa - PolskiDopisz zakończenie "Katarynki" Bolesława Prusa..

Dalsze losy niewidomej dziewczynki z Katarynki.

Postanowił udać się do niego z nadzieją, że pomoże on jego małej przyjaciółce i jej zrozpaczonej matce.Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.. Filmy.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym .Napisz dalsze losy niewidomej dziewczynki z ,,Katarynka" Bolesława Prusa Daje za to nawet dużo punktów więc prosze całkiem długo.. Katarynka jest motywem wiążącym cały utwór, wpływa na zmianę postawy głównego bohatera - pana Tomasza.. Dziecko bardzo się ucieszyło.. Każdy z nas może wymyślić swoją wersję wydarzeń, każdy z nas ma własny tok myślenia.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. - Co ta mała ma teraz z życia.Nie znamy zakończenia dalszych losów bohaterów ale domyślam się, że B. Prus w ten sposób nawiązuje kontakt z czytelnikiem, by zmusić go do myślenia o problemie.. Kiedy wydawało się, że życie pana Tomasza już się ustabilizowało, do kamienicy wprowadza się 8-letnie dziecko z dwiema kobietami..

Był to jego dobry znajomy.Dalsze losy niewidomej dziewczynki-katarynka.

- Eh, jesień przyszła - westchnął i zasunął ciężkie kotary.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym był lekarz o imieniu Krzysztof.. Wskazuje na rekwizyt, o którym wspomina się na początku i który odegrał znaczącą rolę w przemianie bohatera na końcu noweli.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.Jak wyobrażasz sobie dalsze losy bohaterów Katarynki Bolesława Prusa.. Dziewczynkę cechują spokój, opanowanie, poddanie się losowi.Katarynka - dalsze losy bohaterów.. Dominika Grabowska 20 sierpnia, 2013 język polski, Szkoła podstawowa 1 Comment.. Czas i miejsce akcji.Wątki poboczne Z wątkiem głównego bohatera współgra wątek niewidomej dziewczynki.. Nie ma okazji słuchać pięknych koncertów, ale umie dostrzec piękno nawet w fałszywej muzyce katarynki.. Pewnego dnia pan Tomasz wybiegł ze swego gabinetu z listą najlepszych okulistów.. Obie kobiety pracowały i opiekowały się małą.. Ośmioletnia ociemniała dziewczynka wraz z matką i jej koleżanką od niedługiego czasu zamieszkuje lokal przeznaczony dla mniej zamożnych najemców, mieszczący się na wprost okien pana Tomasza.. Mieszkała z matką i starszą panią w wynajmowanym lokalu.. Była niewidoma.Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc..

Codzienne po szkole tańczyła do muzyki lecącej z katarynki.

Katarynkę taką trzeba nakręcić aby odegrała melodię.. W moich oczach widzę szczęśliwe zakończenie.. siema.mam opisać dalsze losy niewidomej dziewczynki-opowiadanie.To z polaka pomocy to na jutro!Dziewczynka, która występuje w noweli Bolesława Prusa Katarynka miała 8 lat.. Nikt nie wie, jak mogłyby potoczyć się losy bohaterów "Katarynki".. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. Zadzwonił do pewnego lekarza, który mieszkał w Paryżu.. Pan Tomasz zabierał ją czasem do parku.. - zawołał.Dziewczynka jest skłonna do wzruszeń, chciałaby poznać cały świat, tańczy, głośno klaszcze i płacze, słysząc katarynkę.. Powinienem był zająć się nim od dawna - pomyślał mecenas.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym był .Charakterystyka niewidomej dziewczynki.. Dziewczynka, gdy miała 6 lat, ciężko zachorowała i straciła wzrok.. ("Katarynka") -Biedne dziecko!. Dziewczynka miała ciemne włosy, ładną, choć bladą buzię.. Treść.. W pokoju zrobiło się ciemno, starszy pan sięgnął więc po stojącą na stoliku naftową lampę.. poleca 82% 3840 głosów.. W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt