Test z lektury tomek na wojennej ścieżce

Pobierz

Powtórz wiadomości z lektury i przekonaj się czy wiesz już wszystko o "Tomku z krainy kangurów" Alfreda Szklarskiego.. Poszukiwania córki Allana i jej przypadkowe znalezienie przez Tomka.. Tomek wraz z ojcem, Smugą, bosmanem Tadeuszem Nowickim i Udadżalaką wyruszają do Rosji, aby uratować kuzyna Tomka - Zbyszka Karskiego .Zatem idealną lekturą dla Ciebie będzie "Tomek na wojennej ścieżce".. Autorem książki jest Alfred Szklarski.. Oprawa twarda: ISBN: 978-83--8: EAN: 9788328706668: Liczba stron: 320: Format: 140x220mm: Cena katalogowa: 29,90 zł .. Tysiące opinii, dobrych książek i nowości wydawniczych czeka na Ciebie!Tomek na wojennej ścieżce Alfred Szklarski.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Jan Smuga był wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną w wieku około czterdziestu lat.. Jeździec siedzący na nim pochylił się nisko do przodu, aby obszernym rondem wyszywanego srebrem sombrera osłonić twarz przed smagnięciami wiatru.. Wymień kilka z nich.. Jest to prosta, lekka lektura, która może być wspaniałym umileniem czasu wolnego.Klub Podróżnika to kolekcja klasycznych powieści młodzieżowych - 35 książek takich mistrzów pióra, jak: Aleksander Dumas, Jack London czy Juliusz Verne.. Akcja książki tym razem rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, gdzie odzyskując siły po nieprzyjemnym zdarzeniu z szarżą nosorożca w Afryce, do którego doszło podczas wydarzeń opisanych w książce .Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę..

Muza Tomek na wojennej ścieżce Alfred Szklarski.

Test składa się z 17 pytań.Ponadto śledziłem taniec wojenny i wkroczenie na wojenną ścieżkę, malowanie twarzy w barwy wojenne.. Półdziki szlachetny rumak z .quiz na temat ksiazki ,,Tomek w krainie kangurów" quiz na temat ksiazki ,,Tomek w krainie kangurów" Szukaj.. STRONA 2.. Pytanie 4: Co się wydarzyło, gdy Tomek spotkał na ulicy nieznajomego chłopca?Testy z matematyki: wszystkiie testy do klasy 5: 3.. Fabuła.. Jeśli chcesz razem z nami zmieniać świat na bardziej chrześcijański to - podobnie jak my - potrzebujesz rozwoju duchowego i osobistego.. O wydarzeniu opowiada: A. Tomek B. nieznany Indianin C. narrator D. podmiot .Tytuł Test badający umiejętność czytania ze zrozumieniem i sprawność językową ucznia klasy VI szkoły podstawowej Etap edukacyjny II etap edukacji Opis Test z wykorzystaniem fragmentu książki Alfreda Szklarskiego "Tomek na wojennej ścieżce" Autor Anna Prokopczyk Zgłoszone przezTomek na wojennej ścieżce - trzeci, kolejny tom z cyklu Alfreda Szklarskiego, opowiadający o przygodach Tomka Wilmowskiego, wydany po raz pierwszy w 1959 r.Akcja książki toczy się w 1904 roku, czyli w kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniej części w Afryce.. Opinie, recenzje książek i oceny czytelników, wirtualna biblioteczka i rekomendacje książek..

Książka jest klasyką przygody i dobrej lektury!

eBook, mobi, epub.Oferta firmy to podręczniki, globusy, książki językowe, sprzedaż książek oraz lektury szkolne.. Jeziora - słodkowodne środowisko życia(1) .. 01-Tomek na wojennej ścieżce.mp3 _ Sprawdziany i testy do klas 4-5-6.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Samotna wyprawa Tomka w busz.. Czerpiąc wiedzę z książek, zmienisz swoje życie i świat .Serwis dla miłośników książek.. Szklarskiego.. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!Tomek na wojennej ścieżce - trzeci tom z cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, opowiadający o przygodach Tomka Wilmowskiego, wydany po raz pierwszy w 1959.. Jan Smuga - jeden z głównych bohaterów cyklu, przyjaciel Andrzeja Wilmowskiego i bosmana Nowickiego, podróżnik, łowca dzikich zwierząt.. Charakterystyka.. "Tomek na wojennej ścieżce" jest dla mnie jedną z lepszych, gdyż poznajemy dzięki tej książce życie Indian, a jednocześnie czujemy się, jakbyśmy tam byli.Przeczytaj fragment powieści "Tomek na wojennej ścieżce" Alfreda Szklarskiego.. 19.Pierwsze spotkanie Smugi i Tomka.. Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.. Autorem tej publikacji jest wspaniały polski pisarz, zdobywca "Orderu Uśmiechu" - Alfred Szklarski.. Akcja książki rozpoczyna się kilka miesięcy po wypadku Tomka w Afryce, kiedy to główny .Test z lektury "Tomek w krainie kangurów" A..

Tomek na wojennej ścieżce Test z książki "Tomek na wojennej ścieżce".

Książki edukacyjne.. Towarzyszą mu Sally Allan z matką i bosman Nowicki.. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka).. Wciągająca fabuła sprawia, że niejeden skusi się by przeczytać tą książkę.. Wyratowanie z opresji przez pana Smugę i przewodnika Tony'ego.. Przybycie do Melbourne.. "Tomek na wojennej ścieżce" Katowice 1987 _ Test _ Przeczytaj uważnie fragment utworu Alfreda Szklarskiego, a następnie zaznacz poprawne odpowiedzi i wykonaj zadania.. Przygoda z poszukiwaczami złota i bandytami.. Nieoczekiwany napad Ognisto krwisty mustang drugimi susami pędził przez rozległą prerie.. "Makbet", "Kamienie na Szaniec" czy "Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Ogólnie mówiąc, jest to ciekawa seria książek przygodowych..

Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura przygodowa ...Tomek na wojennej ścieżce.

Chłopak - istny kryształ, urodzony pod szczęśliwą gwiazdą, z każdej opresji wychodzi cało, na każde zadane pytanie ma odpowiedź, a anegdotami historycznymi i przyrodniczymi rzuca jak z rękawa.Tajemnicza wyprawa Tomka - piąty tom serii przygód Tomka Wilmowskiego.Autorem jest Alfred Szklarski.Książka po raz pierwszy wydana w 1963 roku.. Galeria Lista plików _ Sprawdziany : kl 4 : Obwód, pole, objętość .Podróżnicy poznają amerykańską prerię, biorą udział w rodeo, mieszkają w pueblo oraz oglądają Taniec Ducha.. Opis testu.. Przytoczony wyżej tekst to fragment: A. wiersza B. powieści C. opowiadania D. dramatu 2.. Fabuła.. Nierozłącznym elementem jego ubioru był kapelusz, fajka i colt za pasem.Tomek Wilmowski jest postacią, która ze spokojem może być nominowana do konkursu na bohatera książkowego bez jakiegokolwiek zarzutu.. Oceń, która ci najbardziej imponuje.. Ocena: 0/5.. Na co zwrócił ciotce Polly uwagę Sid, gdy ta chciała ustalić czy Tomek był na wagarach?. Fabuła [edytuj | edytuj kod].. Polowanie na drobne zwierzęta i ptaki w pobliżu farmy Allana.. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum.. Tomek ma wiele godnych podziwu cech, zdolności i umiejętności.. Poznałem także język migowy i mowę znaków dymnych, które z powodzeniem zastąpiłyby nawet telegraf czy telefon.. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród .Tomek włącza się w ich walkę o zachowanie godności i prawa do swobodnego przemierzania amerykańskiej prerii.. Przeczytaj fragment powieści "Tomek na wojennej ścieżce" Alfreda Szklarskiego.Od 1957 roku opublikował kilkunastotomowy cykl o przygodach Tomka w różnych krajach świata: Tomek w Krainie Kangurów, Przygody Tomka na Czarnym Lądzie, Tomek na wojennej ścieżce, Tomek na tropach Yeti, Tajemnicza wyprawa Tomka, Tomek wśród łowców głów, Tomek u źródeł Amazonki, Tomek w Gran Chaco, Tomek w grobowcach Faraonów .13.. Wydawałoby się, że wakacje będą spokojne,Alfred Szklarski - Tomek na wojennej ścieżce"Tomek na wojennej ścieżce" "Tomek na tropach Yeti" "Tajemnicza wyprawa Tomka" "Tomek wśród łowców głów" "Tomek u źródeł Amazonki" "Tomek w Gran Chaco" "Tomek w grobowcach faraonów" .. Księgarnia - Łódzkie Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Test z lektury szkolnej Przygody Tomka Sawyera - test znajomości lektury.. Jeziora - słodkowodne środowisko życia: 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt