Streszczenie lektury doktor dolittle

Pobierz

16 książek literatura dziecięca.. To spowodowało, że pacjenci bali się do niego przychodzić (np. w ogródku był krokodyl), więc doktor Dolittle zajął się leczeniem zwierząt.. Jego papuga nauczyła go rozumieć mowę zwierząt i .Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga.. Średnia ocena wszystkich książek w cyklu .. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach .. Będę wdzięczna, gdy ktoś odpowie.. Pierwszy tom zatytułowany "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego .. ''doktor dolittle i jego zwierzeta'' z czego czerpali wode na wyspie,kto dostal okulary od doktora.. Nie pozostanę dłużna.Doktor Dolittle (1967) Doctor Dolittle - Ekranizacja broadwayowskiego musicalu opartego na cyklu słynnych powieści dla dzieci autorstwa Hugh Loftinga.. Dom otoczony był wspaniałym ogrodem, którym doktor zajmował się w wolnych chwilach.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga - strona 2.. W małym angielskim miasteczku Puddleby mieszkał ubogi doktor, który zajmował się co prawda leczeniem ludzi, ale kochał zwierzęta i zawsze miał ich pełno w domu.. Powrót doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Return, 1933), polskie wydanie 1961.. Lektura z opracowaniem autorstwa Lofting Hugh , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 7,49 zł ..

Jak miał na imię doktor Dolittle?

Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.. Szukałam w necie i nigdzie nie mogę znaleźć, a to na poniedziałek.. Jego dom nie był zbyt wielki, ale za to otaczał go rozległy i przepiękny ogród.. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie .Doktor Dolittle lektura z opracowaniem Klasy 1-3.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Quiz - Wskaż właściwą odpowiedź // odp.. 2009-11-08 14:42:31 streszczenie przygód sherlocka holmesa 2011-01-28 17:41:49 Proszę o dokładne streszczenie szczegółowe książki "Podróże Doktora Dolittle ".. 2013-03-02 17:29:36Pytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" 1.. Posłuchaj pełnej książki audio (zamiast czytać opracowanie lub streszczenie).Opis: Doktor Dolittle lektura z opracowaniem Klasy 1-3 - Lofting Hugh.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści..

Co nosił na głowie doktor Dolittle?

Powieść zatytułowana "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" po raz pierwszy opublikowana została w 1920 r. Można się jednak domyślać, że sam jej zamysł powstał znacznie wcześniej.. Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Streszczenie: 1.. ( cylinder, czyli kapelusz) 4.. Z opisami postaci, miejsc itd.. Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Z odzielonymi rozdziałami.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach .. Wydawnictwo: Książka i Wiedza Data wydania: 1991 (data przybliżona)Doktor Dolittle .. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać .. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to lektura sugerowana dla klasy 2.. Lektura z opracowaniem.. Proszę o odpowiedź.. Doktor Dolittle jest światowej sławy.Ogród zoologiczny Doktora Dolittle () - Hugh Lofting - Książka, recenzja, streszczenie Ogród zoologiczny Doktora Dolittle Hugh Lofting..

Gdzie mieszkał doktor?

Średnia ocena wszystkich książek w cyklu .. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Doktor Dolittle to często jedna z obowiązkowych lektur szkolnych przerabianych na lekcjach w szkołach.. Autorem książki jest Hugh Lofting.. .Opis: Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Hugh Lofting.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Streszczenie krótkie.. DOKŁADNE!. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na .Quiz wiedzy z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. Książka zawiera pełen tekst lektProszę o dokładne streszczenie szczegółowe książki "Podróże Doktora Dolittle".. Ulubieńcy doktora - Uzupełnianka ortograficzna; Czasowniki - Ćwiczenie na logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniemDoktor Dolittle i jego zwierzęta (Lektura z opracowaniem) Skip to the end of the images gallery.. Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju niewielkiego miasteczka Puddleby.. Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt..

Kto jest autorem lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"?

Książka została napisana w 1920 roku, lecz nie jest to wyczuwalne, ale język nie jest tak prosty jakby się mogło spodziewać po książce dla dzieci.Doktor Dolittle na Księżycu (Doctor Dolittle in the Moon, 1928), polskie wydanie 1961. .. Streszczenie W małym domku na skraju dużego miasta mieszkał .Streszczenie lektury Doktor Dolittle i jego zwierzęta 14 maja 2014.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Lektury.. Pierwszy tom zatytułowany "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach .Lektury.. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.. Jaki miał dom doktor?,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to klasyka literatury dziecięcej, jednak jestem pewna, że i dorośli zaczytają się w tej lekturze.. Mężczyzna mieszkał w małym domku na obrzeżach angielskiego miasteczka Puddleby z siostrą Sarą.. .Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. 6,9 / 10 3 839 .Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Doktor dzielił dom z siostrą o imieniu Sara, która pomagała mu w wypełnianiu codziennych .Streszczenie lektury Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3. pytanie 1 z 15.. Jan Brzechwa; Maria Konopnicka; Hugh Lofting; Sprawdź się w poniższych tematach: Harry Potter - czy znasz bohaterów?. Pobierz i posłuchaj lektury MP3 zamiast czytać streszczenie lub opracowanie.Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro (Doctor Dolittle and the Secret Lake, 1948, pośmiertnie), polskie wydanie 1987.Tytuł: Doktor Dolittle i jego zwierzęta Autor: Hugh Lofting Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Streszczenie: Po analizie słów kluczowych, wyszukiwanych w google, z których generowany jest spory ruch na moim blogu, postanowiłam nie umieszczać streszczeń lektur szkolnych, mimo że "streszczenia" na moim blogu to nie takie typowo szkolne wypracowania, tylko tak naprawdę krótkie .Jan Dolittle był skromnym, ale bardzo cenionym lekarzem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt