Opisz podróż stasia i nel

Pobierz

Wspólne święta z ojcami w Medinet 5.. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Obiad u pana Rawlnsona.. Gdy dotarli na tereny Smaina, ten spytał się czy chcą do niego dołączyć, Staś się oburzył i powiedział, że z przymusu nie będzie zmieniał religii, na to oburzony smain kazał ich zabić, Z tamtego miejsca Gebr ruszył karawaną razem z nimi, przez pustynie i w .opisz podróż Nel i Stasia z Faszody do baobabu W pustyni i w puszczy.. Przyjazd CHAMISA i porwanie dzieci 6.. Po chwili zwrócił się do Nel: Nel!. Była chora na febrę i Staś ją uratował.. 1.Czuł się lepszym od innych.. Wybuch był bardzo głośny, ale King nareszcie został uwolniony.. Chamis - uczestniczył w porwaniu Stasia i Nel.Na początku Nel i Staś zostali porwani i zostali wywiezieni do El Gharak, stamtąd ruszyła karawana na wielbłądach.. Szybka ucieczka porywaczy z.O sile uczucia, jakie łączy Stasia i Nel świadczy fakt, że po dziesięciu latach rozłąki (regularnie pisali do siebie listy) pobrali się.. Przyjazd CHAMISA i porwanie dzieci 6.. Mówimy, że "W pustyni i w puszczy" jest powieścią .Opisz jedną z przygód Robinsona Cruzoe 2012-02-14 18:54:28; opisz jedną z przygód fileasa fogga 2010-01-08 19:53:20; opisz jedną z przygód emilii z wrześni.. Nel ma tylko tatę(podobnie jak Staś)pana Rawlisona.. Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia..

Mordercza podróż do Chartumu przez pustynię.

Jednakże najciekawszą z nich była ta, która udowodniła jak dzielnym podróżnikiem był młody Staś Tarkowski.. Staś i Nel podróżowali konno i na Kingu od wioski Wahimów do wybrzeża Oceanu Indyjskiego.Wniosek: Wędrując ze Stasiem i Nel przez pustynię i puszczę, przeżywamy wraz z nimi przygody, mniej lub bardziej dramatyczne wydarzenia, a przy okazji poznajemy wspaniałą, lecz groźną przyrodę afrykańską, obyczaje ludzi zamieszkujących ten kontynent (Anglików, Arabów i Murzynów), fragment historii Egiptu i Sudanu.. Kłamstwo Fatmy.4.. Staś zastanawiał się nad tym, o co go prosiła Nel i wymyślił, że wysadzi głaz dynamitem, który otrzymał od Lindego.. 0 ocen | na tak 0%.. chełpliwy.. Pszeszedła z nim wspaniałe przygody.. Pewnego dnia karawana,w której podróżowali przemieszczała się przez wąwóz.Opisz dwie sytuacje, w których Staś i Nel spotkali lwa.. opisz stasia i nel (z ksiazki w pustyni i w puszczy) uwzgledniajac wyglad pochodzenie itd :) 2009-05-05 19:04:09 (w pustyni i w puszczy) po co i gdzie wyjezdzaja ojcowie stasia i .1.. 2010-12-12 20:29:54; opisz wybrana przygode stasia i nel 2010-03-01 16:45:11; Opisz drogę Stasia i Nel z Omdurmanu do Faszody 2011-03-09 15:47:17; w imieniu Stasia opisz jedną z .Chartum ( podroż przez pustynię) 6.. Szybka ucieczka porywaczy z dziećmi przez pustynie 7..

Mordercza podróż do Chartumu przez pustynię.9.

stycznia (3) 2013 (6) grudnia (1) listopada (1) czerwca (2) maja (2) O mnie.. Pełną niezmiernych trudów i niebezpieczeństw wycieczkę Stasi i Nel można podzielić na kilka faz: wzdłuż Nilu przez Saharę z El-Fajum w Egipcie do miasta Chartum i Omdurman w Sudanie, na południe do Faszody, później do baobabu i Góry Lindego, przez ziemie plemion Wa-hima i Samburu do wybrzeża Oceanu .1.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i .Staś i Nel niemal umierają z pragnienia Najniebezpieczniejszym etapem podróży Stasia i Nel nie był pobyt w pełnym dzikich i żądnych mordu derwiszów Chartumie ani głodującym Omdurmanie.. Wyjazd dzieci do Medinet.6.. W południowej części trasa kanału przebiega przez Jezioro Krokodyli, Wielkie Jezioro Gorzkie i Małe Jezioro Gorzkie Port Said - miasto egipskie leżąceW tym etapie wyprawy Nel została całkowicie uleczona z febry i anemii.. Była bardzo przywiązana do Nel i zakochała się w Kalim.. Kłamstwo Fatmy.. 1.Wysyłał latawce z prośbą o ratunek.. Pewnej nocy, gdy wszyscy spali w jaskini, Staś ukradł broń i naboje.. Chciała umrzeć razem z nim, kiedy razem w czasie ostatniego etapu konali z pragnienia na pustyni.. Za karę chcieli mu obciąć dłoń i wychłostać, ale Nel i Saba stanęli w jego obronie.Nel Rawlison Nel Rawlison to ośmioletnia dziewczynka..

Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.

daje 40 pkt.Przydatność 65% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego ("W pustyni i w puszczy").. W powieści mamy także przedstawione inne przyjaźnie - Kali opiekuje się Stasiem i Nel przez całą podróż, jest z nimi silnie związany emocjonalnie.Ile czasu trwała podróż Stasia i Nel?. Święta Bożego Narodzenia - pies Saba prezentem dla Nel.7.. Wyjaśnij, jak zakończyła się każda z tych przygód.. Przebywanie Stasia i Nel w Port- Saidzie 3.. Chamis porywa dzieci.. Gdy Nel dorosła ożeniła się ze Stanisławem Tarkowskim.Podróż Stasia i Nel.. poleca 74 % .. Stasia i Nel Staś i Nel plan podróży Napisz przebieg podróży Stasia i Nel w punkatach Przebieg podróży Stasia i Nel w puktach Podróż Stasia i Nel plan.. Wspólne święta z ojcami w Medinet 5.. Wykradając się na zewnątrz zobaczył Sabę, który głośnym szczekaniem zbudził porywaczy.. mediana27 Na tyle zdystansowana do świata i ludzi, że rzadko daję się wprawić w osłupienie, choć czasem mnie poniesie.. Ma przyjaciela Stasia, który ma 14 lat.. Audiencja u Mahdiego i odmowa Stasia o przyjęcie wiary muzułmańskiej 9.Plan podróży Stasia i Nel.. Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom.. 2.Za pomocą prochu z nabojów uwolnił Kinga..

2.Chronił ją przez całą podróż przez Afrykę północno - wschodnią.

2.Wymyślał nieprawdopodobne historie o swoich przygodach.. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej - Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do .Została ofiarowana Nel po śmierci Dinah, kiedy dziewczynce zabrakło piastunki.. Mombassa (spotkanie z kapitanem glenem i doktorem Clarym) .1.Dbał o Nel podczas porwania.. POnumeruj je w takiej kolejności,w jwkiej przebiegała podróż stasia i nel.Następnie umieśc wybrane nazwy w tabeli i krótko opisz,co zdarzyło sie w każdym z wymienionych miejsc.Staś i Nel podczas swojej niezwykłej podróży mieli wiele przygód, które były niezmiernie ciekawymi i niejednokrotnie zapierającymi dech w piersiach.. Zabranie Fatmy i jej dzieci jako zakładników przez Anglików 2.. Chamis porywa dzieci.8.. Wyjście z.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Odczytaj kolejno na latawcach nazwy miejsc.. Wyjazd ojców do Medinet 4.. Wychowywała się nad brzegiem Nilu.. Wyjazd ojców do Medinet 4.. Nastała grobowa cisza.. Słoń, będąc zadowolony wziął Nel na trąbę i zaczął ją bujać.Kanał Sueski - wykopany w latach kanał głębokowodny dla statków morskich, łączący Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym.. 0 0 Odpowiedz.. Staś tarkowski pochodzil z polski jego ojciec byl inzynierem.stas mial 14lat i przyjaznił sie z nel corka kolegi ojca -pana ravlisona.Streszczenie krótkie.. Obiad u pana Rawlisona.3.. Nie była nim również podróż do Faszody, gdzie zbierała swoje żniwo febra .Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go stamtąd wydostać.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.. Kraj Wa'Himów (Kali królem) 16.. Przebywanie Stasia i Nel w Port- Saidzie 3.. Jezioro Bassa - Narok 14.. Staś stał nieruchomo z błędnym wzrokiem.. Wyjazd pana Rawlinsona i pana Tarkowskiego do Medinet.. Święta Bożego Narodzenia.. Wieść o zwycięstwie Mahdiego w walkach o Chartum.. Wąwóz King'a ( baobab "Kraków", choroba Nel, uwolnienie słonia) 11. wyprawa Stasia do obozu Lindego 12. wędrówka do góry ( góra Lindego, budowa latawcy) 13.. Moje poglądy nie są rewolucyjne - mam gust masowy, stąd właśnie mediana, czyli wartość przeciętna.Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy" Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. W kraju Wahimów zmarł ojciec Kalego i Kali musiał objąć władze.. nie bój się.Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. Wieść o zwycięstwie Mahdiego w walkach .Gdy Beduini i Sudańczycy wznosili okrzyki radości Staś stał ze sztucerem w dłoniach i zdał sobie sprawę, że lepszej okazji do uwolnienia się od tych złych ludzi już nie będą mieli.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.. Podobne pytania.. Zastrzelił Gebhra i Chamisa.. Burza piaskowa, próba ucieczki Stasia i Nel 8.. Wyjazd pana Rawlisona i pana Tarkowskiego do Medinet.5.. wierzącyCałą podróż Staś troskliwie opiekował się Nel i obmyślał plan ucieczki.. Zabranie Fatmy i jej dzieci jako zakładników przez Anglików 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt