Charakterystyka maćka z książki duch starej kamienicy

Pobierz

Utwór traktuje o przygodach niewielkiego, choć liczącego sobie sto dwadzieścia lat ducha Maćka zamieszkującego swą rodzinną kamienicę.. To niezwykły bohater, który jest nietypowy - nie straszy, a stara się pomagać mieszkańcom swojego lokum.Lokatorzy kamienicy: pani Guzdralska - gospodyni, która była wścibska i wtrącała się do życia innych lokatorów, a także pilnowała porządku w kamienicy.. Maćko z Bogdańca pochodził z zacnego rodu, który bardzo zasłużył się dla ojczyzny.. Maciek boi się, przeziębia, marznie jak człowiek, dlatego jest przez rodzinę marginalizowany.. Jest mały i chudy, nikogo nie straszy.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Duch starej kamienicy w serii "Kolorowa Klasyka" to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Niemowlak spał, jednak duch łaskocząc, obudził go.. Jedynym sportem jaki uprawiał Maciek było zjeżdżanie po poręczy.Duch starej kamienicy - streszczenie szczegółowe Poleca: 94 / 100 % użytkowników, liczba głosów: .. naśmiewając się z Maćka.. Mieszka z swoją nielubianą wspulokatorką Wiesławą, Która chciała by nazywano ją Joanną.. Miała bogatą spiżarnię, z której nieraz korzystał Maciek oraz mrówki faraonki..

Poznaliśmy się dzięki książce "Duch starej kamienicy".

Czas na rozwiązanie upływa 29 maja 2020 roku.. Rodzina sądzi, że duch powinien zachowywać się jak duch, a nie jak człowiek, i krytykuje Maćka.Wkrótce wszyscy prócz Maćka zasnęli.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na kredowym papierze, bardzo trwała i estetyczna.. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie .Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Pobierz w wygodnym formacie (epub, mobi, pdf)Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Charakterystyki do bohatera są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Duch uciekł od niej wspominając, że sroka sama nie wie, kiedy mówi prawdę, a kiedy kłamie.. Z całej rodziny został tylko on i Zbyszko.. Wiesława, Prot i śliwki Maciek leżał na dachu.. "Duch starej kamienicy" to krótka powieść przeznaczona dla dzieci autorstwa Anny Onimichowskiej..

Ma bardzo dobre serce i współczuje lokatorom kamienicy.

Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.. W naszej księgarni internetowej znajdziesz najlepsze ebooki, audiobooki, eprasę.. Niektórzy z Was przesyłali mi nawet słodycze, wszystkie były pyszne i bardzo za nie dziękuję!. Był posiadaczem prawdziwego fortepianu.Dwie historie opowiadające o duchu Maćku, 120 letnim, który zabiera się za rozwiązywanie spraw kryminalnych razem z przyjaciółmi.. Była jesień, łapał babie lato i marzył, że Wiesława .. "Duch starej kamienicy" to niewielka powieść dla dzieci autorstwa znanej i cenionej pisarki - Anny Onichimowskiej.. Za test możesz uzyskać 25 punktów.Sprawdź Publio.pl.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Zaczyna się bardzo dobrze mamy ducha zamieszkującego strych w kamienicy, bardzo starego, ale czującego się jak młody duch.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach..

Doktor Bioderko - ojciec bliźniaków, wprowadził się do kamienicy Maćka.

Duch stwierdził, że ktoś w kamienicy także nie śpi i udał się do małego Piotrusia z pierwszego piętra.. Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Onichimowska Anna - Duch starej kamienicy • pliki użytkownika dariakb przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Duch starej kamienicy18.mp3, Duch starej kamienicy17.mp3Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie .Opis: Duch starej kamienicy - Anna Onichimowska..

Chcielibyście się dowiNa strychu pewnej kamienicy mieszka duch Maciek.

Głównym bohaterem utworu jest tytułowy duch Maciek, który od stu dwudziestu już lat mieszka w pewnej kamienicy.. Za Punt honoru stawia sobie usunięcie z kamienicy mrówek faraonek, co udaje mu się, dzięki "Wielkiemu Planowi".. Bohater bardzo chciał odbudować rodzinny majątek oraz podnieść prestiż jego rodu.. Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Anna Onichimowska tworzy wyjątkowe ksiażki i ta jest jedną z takich, bo duchy czasem mogą być zupełnie inne od tego, co sobie na ich temat wyobrażamy.Wydanie "Ducha starej kamienicy" kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Jest przyjazny wobec ludzi i szuka ich towarzystwa, zwłaszcza dzieci.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Duch starej kamienicy - Outlet.. To co go wyróżnia wśród innych duchów to fakt, że nie za bardzo lubi straszyć.Maciek jest uważany za odmieńca, ponieważ nie lubi zachowywać się jak duch.. Zawiera bardzo .Charakterystyka Maćka z Bogdańca, bohatera "Krzyżaków" H. Sienkiewicza.. Edycja na kredowym papierze, bardzo trwała i estetyczna.. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie .Po lewej stronie znajdują się opisy postaci "wiesława-joanna", bohatera książki "Duch starej kamienicy".. Próbuje pomóc mieszkańcom w pozbyciu się mrówek faraona: dzikich lokatorów, których ilość zwiększa się w zastraszającym tempie każdego dnia i które mimo swojego mikroskopijnego rozmiaru mówią bardzo grubymi, silnymi głosami.Duch starej kamienicy jest historią ciekawą, zabawną i jednocześnie z mądrym, wartościowym przesłaniem.. Możesz przydzielić plusa poszczególnym osobom, które dodały dany opis do tego bohatera.Wydanie Ducha starej kamienicy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Gdy Maciek jest poraz pierwszy przedstawiony w lekturze sprawia wrarzenie całkiem sympatycznego ducha.Hej, to znów ja, Wasz znajomy duch Maciek.. Nie wyje i nie dzwoni łańcuchami.. Czego Marek i Jarek nie oddali Maćkowi?Duch starej kamienicy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.w oparciu o znajomość treści książki Anny Onichimowskiej "Duch starej kamienicy" Test zbudowany jest z pytań zamkniętych ( tylko jedna odpowiedź prawidłowa) i pytań krótkiej odpowiedzi.. Dostałem od Was mnóstwo listów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt