Opisz wybraną przygodę z tajemniczego ogrodu

Pobierz

Sam tytuł książki, mówi o tym, że to ,,Tajemniczy ogród".. patka200255 patka200255 29.10.2013Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.. Znajdował się w posiadłości państwa Cravenów.. Ogród, w którym przebywała Mary z przyjaciółmi, był uroczy, ale tajemniczy.. Ze zrudziałej z zimna trawy wyrastały klomby .Marta zaintrygowała ją opowieścią o ogrodzie zamkniętym od dziesięciu lat.. Gdy Mary Lennox weszła i zobaczyła ogród, pomyślała, że "jest to najrozkoszniejsze miejsce", jakie można sobie wyobrazić.. Matka chłopca zmarła.Colin jest ładnym clopcem.Ma jasne włosy lok opad…Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.. Mary była zachwycona jego śpiewem.. Chłopiec przedstawił się jako Colin Craven.. Przywróciła ogród do życia i pomogła Colinowi nabrać wiary w siebie.. Otaczał go wysoki mur.. Mary dowiedziała się od niego, że jest synem jej wuja.. Po jakimś czasie zaczęła się nudzić, więc poszła do ogrodu warzywnego, by odwiedzić ogrodnika.. Zaczęła dostrzegać piękno otaczającej ją przyrody, umiała cieszyć się każdym drobiazgiem (rozwijającymi się pąkami, znajomością z gilem).Pewnego dnia mary została sama w domu.. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc przez płot ogrodnik Ben.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika..

Opisz wybraną przygodę z książki tajemniczy ogród.

Wyjechała wtedy do Angli i zamieszkała u wuja Archibalda Cravena.Opis tytułowgo "Tajemniczego Ogrodu".. Stała się pogodniejsza i weselsza.. Mary odnalazła wejście do tajemniczego ogrodu i od tej pory poświęcała mu każdą wolną chwilę.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika.. Dzieci do tej pory nic o sobie nie wiedziały.Mary opowiedziała Colinowi o sobie i o chęci odkrycia "tajemniczego ogrodu".Ogród, w którym przebywała Mary z przyjaciółmi, był uroczy, ale tajemniczy.. Przytyła i nabrała rumieńców, a także zmieniły się jej cechy wewnętrzne.. Królestwo róż leżało pomiędzy parkami i sadami.. Gdyby nie ogród, to Colin nigdy by nie wyzdrowiałMoje wyobrażenie Tajemniczego Ogrodu-"Tajemniczy Ogród".. Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze "Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.Opis tytułowego "Tajemniczego Ogrodu".. Pewnego ranka wbrew woli rodziców wybrałam się tam, ponieważ byłam niezmiernie ciekawa co kryje się za starymi .Przydatność 70% Charakterystyka Mary Lennox - bohaterki "Tajemniczego ogrodu".. Mary Lennox 9-letnia bohaterka powieści ,,Tajemniczy ogród,, urodziła się i wychowała w Indiach..

Ogród był bardzo zaniedbany lecz czułam, że jest w nim coś tajemniczego.

:) ReklamaZ początku obydwoje myślą o sobie że są duchami, ale przekonują się że tak nie jest.. Wstęp rozwinięcie zakończenie.. Furtka została zamknięta, a klucz głęboko zakopany.Colin crawen - bohater główny, jest jedynym synem i spadkobiercą pana Archibalda Crawena.. Pewnego dnia gdy Mary chodziła po ogrodzie zauważyła gila, który siedzi na murze nagle sfrunął na ziemię Mary ujrzała pod nim coś wystającego schyliła się i zauważyła klucz do Tajemniczego Ogrodu.. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.Tajemniczy ogród - opis.. Mur pokryty był bluszczem.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika.. Miejscem które chcę opisać, jest ,,Tajemniczy ogród".. Bezlistne gałęzie zupełnie splątanych,gęstych i pnących się róż okrywały wysokie mury okalające ogród od zewnątrz.. Otworzyło Colinowi oczy na świat, uszczęśliwiło go i sprawiło, że zaczął wierzyć w to co niemożliwe.. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. 1 Zobacz odpowiedźZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Opisz wybraną przygodę z lektury Tajemniczy Ogród Pomocy!. Otoczona wysokim murem, który pokrywała zasłona z bluszczu zakrywająca wejście do sekretnego miejsca..

Odnalezienie tajemniczego ogrodu wywołało na Mary pozytywne zmiany.

Gdy rozmawiali, nagle nadleciał gil, który zbliżył się bez obaw do dziewczynki i zaczął śpiewać.. Królestwo róż leżało pomiędzy parkami i sadami.. Znajdował się w posiadłości państwa Cravenów.. Był on zamknięty przez dziesięć lat.. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.Opisz swoją ulubioną przygodę z książki pt.Tajemniczy Ogród.. Błagam pomóżcie jak najszybciej!. postanowiła, że będzie go .Opisz wybrana postać z lektóry "tajemniczy ogród" 2 Zobacz odpowiedzi .. Otoczona wysokim murem, który pokrywała zasłona z bluszczu zakrywająca wejście do sekretnego miejsca.. 1Opis tytułowgo Tajemniczego Ogrodu.. Przyjaźń, która narodziła się pomiędzy dziećmi, dzięki ogrodowi, stała się podporą dla niego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt